Urządzenia spawalnicze / Spawarki TIG

Urządzenia spawalnicze TIG – spoiny wysokiej jakości

TIG to metoda spawania nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych – jak choćby argonu czy helu. Urządzenia spawalnicze TIG używane są głównie przy łączeniu aluminium i stopów aluminium, stosuje się je też przy spawaniu różnych gatunków stali nierdzewnych i wysokostopowych. Spawarka TIG ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie priorytetem są czyste, wysokiej jakości spoiny.
Metoda spawania TIG jest szczególnie popularna przy budowie różnego rodzaju zbiorników. Korzystają z niej też różne gałęzie przemysłu, w tym przemysł lotniczy i kosmiczny.

Spawarka TIG – zalety metody spawania TIG

Urządzenia spawalnicze TIG są używane powszechnie, co ma związek z licznymi zaletami metody TIG. Przy jej zastosowaniu można spawać w różnych pozycjach przestrzennych, uzyskują spoinę wysokiej jakości. To właśnie jakość spoiny uzyskanej w trakcie spawania TIG jest kluczowa – jest ona estetyczna, czysta (nie wymaga oczyszczenia), brak jest też odprysków spawalniczych.
Mimo licznych zalet metody TIG spawarka TIG to urządzenie dedykowane osobom o dużych umiejętnościach manualnych. W tym przypadku nie wystarczy jedynie znajomość teorii – konieczne jest też duże doświadczenie, aby uzyskany efekt spełnił oczekiwania.

Zamów urządzenia spawalniczeTIG marki Trafilux

W naszej ofercie dostępne sązarówno urządzenia spawalnicze TIG marki Trafilux do użytku w domowym warsztacie, jak i profesjonalne systemy zaprojektowane z myślą o przemyśle, wykorzystujące technologię tranzystorów IGBT. Jako dystrybutor produktów marki Trafilux, proponujemy urządzenia:

  • Zaprojektowane do spawania metodą TIG
  • Wyposażone w cyfrowy, intuicyjny w obsłudze panel sterowania
  • W zależności od modelu posiadające menu w 5 językach
  • Lekkie – idealne tam, gdzie liczy się mobilność
  • Wyposażone w nowoczesne systemy – np. inteligentnego chłodzenia

Chcesz zamówić spawarki TIG? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami – znajdziesz u nas solidny sprzęt stworzony z myślą o spawaniu aluminium czy stali nierdzewnej.

Masz pyatnia? Zadzwoń do nas +48 74 833 11 07 lub
Napisz do nas