Przecinarki Plazmowe

Plazma do cięcia metalu – szybka i dokładna obróbka metali

Obróbka metali – w tym stali nierdzewnej i aluminium – może odbywać się na różne sposoby, w tym cięciem termicznym. Jedną z metod cięcia termicznego jest cięcie plazmowe, czyli cięcie strumieniem plazmy. Czym jest plazma do metalu? To częściowo lub całkowicie zjonizowany gaz. Cięcie plazmowe skutkuje topieniem materiału i wyrzucaniem go ze szczeliny cięcia.
Plazma do cięcia metalu jest popularna ze względu na szereg zalet – to szybkość cięcia, możliwość zautomatyzowania procesu, precyzja i jakość obróbki arkusza. Cięcie plazmowe jest przy tym ekonomiczne – straty materiałowe są niewielkie z uwagi na niewielki obszar, na którym odbywa się praca.

Plazma do metalu – wybór urządzenia

Każda plazma do metalu dostępna w ofercie Trafilux różni się parametrami technicznymi. Dzięki temu użytkownicy mogą dobrać urządzenie do swoich potrzeb. Kluczowymi kwestiami przy wyborze są: grubość cięcia, wydajność, cykl pracy i parametry gazu plazmowego.
Od grubości cięcia zależy to, czy urządzenie poradzi sobie z materiałem. Na wydajność wpływa z kolei prędkość cięcia – im jest ona większa, tym przecinarka będzie wydajniej ciąć metal. W przypadku urządzeń, które będą wykorzystywane intensywnie, sprawdzić należy też cykl pracy. Ten parametr ma bezpośredni wpływ na to, jak często konieczne będą przerwy podczas cięcia.

Trafilux – plazma do cięcia metalu dostępna w różnych modelach

Plazma do cięcia metalu jest dla Ciebie niezbędnym narzędziem? Zamówisz u nas przecinarkę do metalu o pożądanych parametrach, zapewniając sobie wydajną pracę. Oferowane przez nas plazmy do metalu Trafilux to urządzenia:
  • Dostosowane do ręcznego lub maszynowego cięcia metalu
  • Wyróżniające się niewielką wagą – idealne również do pracy w terenie
  • Intuicyjne w obsłudze
  • Zaprojektowane z myślą o hobbystach i profesjonalistach
  • Wielofunkcyjne – również z opcją spawania

Skontaktuj się z nami, jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze plazmy do cięcia metalu lub chcesz zamówić konkretne urządzenie z oferty Trafilux. Zapewniamy również techniczne wsparcie.

Masz pyatnia? Zadzwoń do nas +48 74 833 11 07 lub
Napisz do nas