Spawarka MIG/MAG , migomat spawalniczy

MIG/MAG spawarka – jedno z najpopularniejszych urządzeń spawalniczych

Spawanie metodą MIG/MAG to spawanie łukowe elektrodą topliwą w osłonach gazowych. Proces spawania może odbywać się w osłonie gazów obojętnych (metoda MIG) lub gazów aktywnych chemicznie (metoda MAG). Aktualniemigomat spawalniczy to jedno z najpopularniejszych urządzeń spawalniczych dostępnych na rynku, co ma związek z powszechnością tej metody spawania.
MIG/MAG spawarka może być stosowana na różne sposoby – spawanie może odbywać się w sposób ręczny, zmechanizowany lub zrobotyzowany. Ta metoda spawania jest wykorzystywana głównie do łączenia różnych materiałów, np. niestopowych czy aluminium.

Migomat spawalniczy – wydajne i szybkie spawanie

Do głównych zalet spawania MIG/MAG zalicza się dużą wydajność. Migomat spawalniczy pozwala na szybkie łączenie materiałów, a sama metoda – z uwagi na spoiwo – jest przystępna pod względem kosztów. Podstawy tej metody są relatywnie łatwe do opanowania, dzięki czemu migomat spawalniczy może być używany przez spawaczy z niewielkim doświadczeniem.
Metoda MIG/MAG nie jest jednocześnie pozbawiona wad. Do głównych minusów zalicza się zróżnicowaną jakość łączeń – jest ona uzależniona od zdolności manualnych spawacza. Korzystanie z metody MIG/MAG może odbywać się też jedynie w przystosowanych do tego pomieszczeniach lub z użyciem odpowiedniej osłony, gdyż podmuchy wiatru czy ruch powietrza mogą skutkować problemami z utrzymaniem osłony gazowej.

 Spawarka MIG – wybierz urządzenia od sprawdzonego producenta Trafilux

Interesuje Cię spawarka MIG – urządzenie wyróżniające się solidną konstrukcją, z którego będzie mógł korzystać zarówno początkujący, jak i doświadczony spawacz? W naszym sklepie zamówisz migomaty spawalnicze renomowanego producenta – firmy Trafilux. Możesz wybierać wśród modeli, które są:
  •  Wyposażone w 5-calowy kolorowy wyświetlacz LED
  • Stworzone z myślą o użytku domowym lub w profesjonalnym
  • Wyposażone w kilka trybów pracy – np. tryb pracy szybkiej czy tryb eksperta
  • Mobilne – łatwość przemieszczania urządzenia zapewniają koła
  • Nowoczesne – dzięki tranzystorom wykonanym w technologii IGBT
Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o dostępnych w naszej ofercie produktach, zapraszamy do kontaktu. Nasz doradca chętnie udzieli odpowiedzi na pytania i pomoże wybrać migomat spawalniczy.

Masz pyatnia? Zadzwoń do nas +48 74 833 11 07 lub
Napisz do nas